SAMODZIELNY KSIĘGOWY (K/M)

/miejsce pracy: Zielona Góra, woj. lubuskie/

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • współprowadzenie pełnej księgowości Spółki produkcyjnej zgodnie z obowiązującymi przepisami

  • bezpośrednie wsparcie Głównego Księgowego w realizacji bieżących zadań, w tym w zakresie nadzoru nad poprawnym prowadzeniem ksiąg rachunkowych

  • analiza poprawności ujmowania dokumentów księgowych pod kątem podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego ( w tym podatku u źródła) oraz podatku Vat

  • bieżąca analiza poprawności ujmowania różnic kursowych

  • przygotowywanie kalkulacji podatku dochodowego

  • aktywny udział w procesie okresowego zamykania ksiąg rachunkowych i sporządzania raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne

  • wsparcie Głównego Księgowego w zakresie nadzoru w zakresie terminowości wykonywanych zadań

  • wsparcie merytoryczne zespołu księgowego

  • współpraca z audytorami finansowymi, organami podatkowymi, bankami

  • opracowywanie i doskonalenie procedur podatkowych w Spółce i współpraca w tym zakresie z innymi działami

  • Wykonywanie projektów
  • Aktualizowanie istniejącej dokumentacji projektowej
  • Przygotowywanie rysunków technicznych
  • Obsługa programów AutoCad

WYMAGANIA:

  • wykształcenie wyższe

  • doświadczenie w pracy na stanowisku samodzielnego księgowego

  • doskonała znajomość prawa podatkowego, w tym w szczególności w zakresie podatku dochodowego

  • doświadczenie w zakresie rozliczania i kalkulacji podatku dochodowego

  • bardzo dobra znajomość pakietu Office, ze szczególnym uwzględnieniem EXCEL

  • umiejętność planowania i ustalania priorytetów

  • skrupulatność i dokładności w realizowaniu swoich obowiązków

  • dobra organizacja pracy i terminowość wykonywanych zadań

  • pozytywne nastawienie

OFERUJEMY:

  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • dobrą atmosferę pracy i wsparcie zespołu

  • umowę o pracę na pełen etat

  • dostęp do specjalistycznej wiedzy w postaci płatnych dostępów do odpowiednich portali i szkoleń oraz poprzez dostęp do wysokiej klasy specjalistów współpracujących ze spółką (wysokiej klasy doradcy podatkowi i audytorzy)

  • kartę MultiSport, ubezpieczenie grupowe

Osoba kontaktowa

Klaudia Dolata

Dyrektor oddziału Nowa Sól